PROLAC HCP SP
مشخصات کلی و اصول کارکرد

پمپ های سانتریفوژ سری PROLAC HCP SP (خود مکش) برای کاربردهایی که نیاز به رعایت الزامات بهداشتی بسیار بالا و انتقال مواد به صورت آرام و همینطور مقاوم در برابر ترکیبات شیمیایی می باشند کاربرد دارند. این پمپ ها قابلیت جابجایی سیالات ترکیب شده با هوا یا گاز را بدون کم شدن ظرفیت آن را دارند. از آنها میتوان در صنعت غذایی دارویی و بهداشتی استفاده کرد. مهمترین کاربرد آن پمپاژ سیال برگشتی از فرایند CIP است.

پمپ PROLAC HCP SP یک پمپ خود مکش است که نیاز به تجهیزاتی شامل پمپ خلا ،شیر یکطرفه و لوله های اضافی در مکش را حذف نموده است. پمپ کافیست قبل از راه اندازی فقط یک بار توسط مایع پر شود. زمانی که پمپ شروع به کار می کند مخلوطی از گاز و مایع به درون محفظه خود مکیده می شود. این مخلوط توسط نیروی گریز از مرکز به داخل محفظه جدا کننده فرستاده می شود و در آنحا به دلیل اینکه وزن مایع سنگین تر است در پایین محفظه جدا کننده مانده و به داخل پمپ بر می گردد.در حالی که گاز از قسمت بالای محفظه جدا کننده به دهانه خروجی فرستاده می شود. بدین ترتیب همه گاز و یا هوای محبوس در داخل پمپ تخلیه شده و پمپ همانند یک پمپ سانتریفوژ عادی به کار خود ادامه می دهد.نکته مهم این است که هوای محبوس شده در داخل پمپ از طریق دهانه خروجی بدون فشار بازگشتی به بیرون از پمپ فرستاده شود بدین منظور کاهش کارایی هیدرولیکی پمپ به واسطه کاهش سایز پروانه و یا کاهش سرعت آن توسط اینورتر در این گونه پمپ ها به دلیل اینکه اثرات منفی در شرایط مکش ایجاد می کند، توصیه نمی شود.

 

طراحی و مشخصات فنی :

 

پمپ PROLAC HCP SP به لحاظ فنی دارای مشخصات یکسان با مدل PROLAC HCP است. تنها تفاوت آنها در بدنه پمپ است. پروانه،مکانیکال سیل و بقیه قطعات در هردو مدل یکی است. بدنه PROLAC HCP SP شامل یک مخزن جدا کننده و شیر یکطرفه است. و همچنین پمپ دارای پایه های قابل تنظیم با رعایت الزامات بهداشتی می باشد.

جنس

 

- مواد در تماس با سیال AISI 316L (1.4404)

- بقیه مواد فلزی از جنس AISI 304 (1.4301)

- اورینگ در تماس با محصول EPDM

 

مکانیکال سیل

 

- قسمت دوار سیلیکون کارباید (SiC)

- قسمت ثابت (C)

اورینگ EPDM

پرداخت سطح

سطوح خارجی : مات

سطوح داخلی : پرداخت براق با زبری سطح Ra < 0,8 μm

نوع اتصال

DIN 11851

CLAMP OD

SMS 1145

انواع دیگر اتصالات بر حسب درخواست قابل ارايه است.

تجهیزات اضافی

انواع مختلف اتصال

مکانیکال سیل از جنس SIC/SIC

واشر ها از جنس FPM

موتور با ولتاژهای دیگر و یا اینورتر

موتور با قابلیت ضد انفجار

مشخصات فنی

دستور العمل نگهداری و تعمیرات

منحنی مشخصه

1